אסתטיקה רפואית

השתלות שיער

התקרחות היא ללא ספק תופעה נפוצה. כ-80% מהגברים בגיל 45 ומעלה יסבלו מדילול שיער והתקרחות ובאופן מפתיע גם כמחצית מהנשים בגילאים אלה יסבלו מבעיה דומה.
ההשפעה הדרמטית של בעיית ההתקרחות על אלה הסובלים או סובלות ממנה מורכבת: מחד, לא מדובר בבעיה בריאותית אשר פוגעת בשגרת היומיום או התפקוד ומאידך, היא עלולה להוביל להשלכות נפשיות קשות: מחקרים שבחנו גברים ונשים הסובלים מהתקרחות ודלילות שיער מצאו כי השיער מהווה מרכיב משמעותי בתפיסת העצמי. למעשה, יותר מ-50% מהנבדקים ציינו כי אבדן השיער עלול לפגוע בהערכה העצמית.

ההשלכות הניכרות של הקרחה על תחושת הביטחון הן אלה שמיצבו את השתלות השיער כאחד מהטיפולים האסתטיים הפופולאריים ביותר בשנים האחרונות, ועם העלייה בביקוש התרחשה גם גדילה משמעותית בכמות המדינות אשר מציעות את הטיפול החדשני. הסיבה לכך פשוטה – השתלת שיער היא הפתרון היחיד כיום להתקרחות המאפשר להשיג תוצאה טבעית  שתישמר לכל החיים.

השתלת שיער מספקת פתרון לאזורים בקרקפת שבהם לא גדל יותר שיער – החל מנסיגה של מפרצים ודילול שיער באזורים מסוימים וכלה בהתקרחות מוחלטת. למעשה, השתלת שיער לא נועדה להוספת נפח, אלא מטרתה להשיב שיער לאזורי ההתקרחות. הפרוצדורה דומה מאוד להשתלות איברים, אולם פה מדובר על השתלה עצמית: המטופל הוא התורם של עצמו.

כדי להבין טוב יותר את התהליך, יש להסביר קודם מה גורם לאבדן שיער: לצד גורמים רבים ומגוונים, כמו אורח חיים או גנטיקה, ישנה סיבה אחת מובהקת להתקרחות גברית והיא קיום של אנדרוגן בשם DHT אשר גורם לתקיפה אוטואימונית של זקיקי השיער. למרות שרוב שיער הגוף שלנו יישאר אדיש לתקיפה זו, באזורים שבהם קיים שיער דק וחלש יותר, כמו למשל קו השיער הקדמי ועד לתחילת אזור העורף, נוכחות DHT  תוביל להיחלשות השערות, דילול, נשירת שיער עד להתקרחות.

השתלת שיער הינו הליך בו מושתלים זקיקי שיער הנלקחים מהחלק האחורי וצידי הקרקפת (החלק התורם) ומושתלים במקום המבוקש, בדרך כלל באזור הקדמי או אזור הכתר של הקרקפת.

מהי השתלת שיער DHI בהשוואה להשתלת שיער FUE:

השתלת שיער DHI –DIRECT HAIR IMPLANTATION  נחשבת להשתלת השיער המתקדמת והטובה ביותר בעולם. השיטה מתבצעת באמצעות מכשיר חדשני הנקרא CHOI PEN  המאפשר איסוף מהיר של זקיקים והשתלתם ישירות לקרקפת.

 

לשיטה יתרונות רבים וביניהם:

רמת צפיפות שיער גבוהה ביותר – עד 200 זקיקים בס"מ לעומת 50 זקיקים לס"מ בהשתלת שיער FUE.

שיטת השתלה ישירה – לעומת FUE שיטת DHI אינה דורשת יצירת תעלות ואינה גורמת לדימום.

 ללא כאב- השתלה ישירה המתבצעת על ידי החדרת הזקיק ל-CHOI PEN וממנו ישירות לאזור ההשתלה בקרקפת לעומת שיטת FUE הדורשת יצירת תעלות וגורמת לדימום רב בנוסף, קוטר התעלה גדול ועלול לפגוע בזקיקים הבריאים שמסביב.

 זמן החלמה קצר– שיטת השתלה DHI היא ישירה ולכן אינה דורשת ייצור תעלות הכרוכות בדימום כמו בהשתלת FUE ולכן, זמן ההחלמה קצר יותר.

 השתלת שיער באזורים דלילים ומפרצים – זהו אחד היתרונות הבולטים של השתלת שיער DHI שכן קוטרו של ה-CHOI PEN קטן ויכול לחדור לאזורים דלילים או לאזורים בהם קיימים מפרצים ולמלא אותם ברמת צפיפות גבוהה מאוד ללא פגיעה בזקיקים הבריאים שמסביבם.

 מקסימום זקיקים – כל מושתל שואף למקסם את כמות הזקיקים העומדת לרשותו ולכן, בהשתלת DHI ניתן לקחת זקיקים מאזורים תורמים כגון עורף, זקן וחזה ולנצל את הפוטנציאל המלא של כל האזורים התורמים למקסימום צפיפות.

 שמירה על איכות הזקיקים- מכשיר   ה –CHOI PRN מאפשר שמירה על טיב הזקיק ללא כל פגיעה בו כך שהתוצאה תהיה מקסימלית לעומת שיטת FUE במסגרתה נאספים הזקיקים ונשמרים מחוץ לקרקפת עד להשתלה. בשיטת DHI זמן השהייה מחוץ לקרקפת הוא מינימלי כשהזקיקים נאספים ומושתלים ישירות בקרקפת. 

 זווית השתלה אידיאלית- השתלת DHI מאפשרת ביצוע ההשתלה בזווית הצמיחה הטבעית של השיער לתוצאה 100% טבעית.

 אחוז תפיסת הזקיקים גבוה ביותר – זמן שהיית הזקיקים מחוץ לקרקפת בהשתלת שיער DHI הוא מינימלי כיוון שזו שיטת השתלת שיער ישירה ואין צורך ביצירת תעלות כמו בשיטת FUE זמן שהות הזקיקים מחוץ לקרקפת קצר והם נשמרים בצורה טובה יותר ולכן אחוז תפיסת השתלים בהשתלת DHI מגיע ל-95% לעומת שיטת FUE בה אחוז התפיסה נע בין 80% ל-95%.

 ללא צורך בגילוח הראש – שיטת DHI אינה מחייבת גילוח של הראש ובכך מהווה יתרון לנשים.

תחילת התהליך הוא בייעוץ שנעשה במרפאה, המטופל נבדק על ידי הרופא ומוחלט האם המטופל מתאים להשתלה ואם כן בכמה זקיקים יש צורך על מנת לקבל את התוצאה הרצויה.

בבוקר ההשתלה, הרופא ישרטט את קו השיער ויסביר למטופל על כל שלב ושלב.

בשלב הראשון   יבוצעו נקבים זעירים בהם יושתל השיער המושתל. הרופא יקבע את כיוון השיערה והצפיפות.

בשלב השני  באמצעות טכניקות חדישות, מוציאים את הזקיקים מהאזור התורם (הקרקפת האחורית וצידה) ומשתילים באזורים שנקבעו מראש בחלק הקדמי או באזור הכתר של הקרקפת. הכאב כמעט אינו מורגש.

בשלב הסופי  הזקיקים יושתלו לתוך הנקבים מהשלב הראשון.

אט אט ובאופן עקבי, השיער צומח ומתחיל למלא את כל האזורים הדלילים. לאחר כשלושה חודשים, הקרקפת מתחילה להתמלא בשיער המושתל, לאחר כ-6 חודשים ישנה כבר תוצאה של 50% ולאחר כשנה תוצאה סופית.

יובהר כי השתלת שיער אינה יש מאין.  

ישנם מספר תנאי בסיס לביצוע של השתלת שיער: הראשון, והחשוב ביותר הוא קיום של אזור תרומה טוב. במהלך בדיקת ההתאמה לביצוע ההשתלה נבחנים אזורי החוסר (האזורים בקרקפת שבהם קיימת הקרחה) אל מול היכולת של אזור התורם לתת תרומה משמעותית מבלי לפגוע בנראות האזור.

אם אזור התרומה אינו מספק (לא גדול מספיק או  שיער לא מספיק איכותי) לא ניתן יהיה לבצע השתלת שיער איכותית ולפעמים נכון לוותר על התהליך. מעבר לכך, בבדיקת ההתאמה נבחנים גם פרמטרים מקצועיים נוספים שנועדו כדי לוודא שתוצאת הטיפול תהיה מוצלחת ולצמצם ככל הניתן את הסיכוי להתפתחות של סיבוכים.

חשוב לציין דבר נוסף, לכל אדם שיער שונה, לחלק השיערה עבה, לחלק דקה, השיער יכול להיות מקורזל, חלק וכיוצא בזה.

על כן, לא ניתן להשוות בין השתלה להשתלה וזאת כי לכל אדם ״חומר גלם״ שונה ולכל מטופל תהיה תוצאה ביחס לטיב השיער באזור התורם.

על מנת לקבל תמונה מלאה שעונה על כל שאלותיך יש לבצע בדיקת התאמה וייעוץ הנעשים על ידי הרופא המומחה שלנו.

לייעוץ ופרטים נוספים

מלאו את הפרטים ונציגנו יצור איתכם קשר בהקדם